Podsumowanie działalności SKS

Podsumowanie działalności SKS i udziału w zawodach sportowych uczniów Szkoły Podstawowej w Serocku w I półroczu roku szkolnego 2017/2018.

Zajęcia SKS prowadziło troje nauczycieli wychowania fizycznego: Barbara Klik, Katarzyna Tulin i Mariusz Rosiński, każdy nauczyciel w wymiarze 2 godzin tygodniowo. Zajęcia cieszyły się dużą frekwencją i zainteresowaniem, średnia liczba obecnych - 15 uczniów.

Uczniowie brali udział we wszystkich zawodach sportowych w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz innych zawodach i turniejach, osiągając następujące wyniki:

Zawody sportowe rozgrywane w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej (MIMS)

1. Indywidualne biegi przełajowe, mistrzostwa powiatu legionowskiego w Komornicy

I miejsce - Oskar Lubelski, II miejsce - Jakub Nalazek, III miejsce - Piotr Romanik, III - miejsce Michał Oktaba, V miejsce - Anna Mulik

Anna Mulik

W klasyfikacji drużynowej tych zawodów klasy VII - III gimnazjalne - chłopcy zajęli III miejsce, a dziewczęta IV miejsce w powiecie.

Drużyna

Drużyna dziewcząt i chłopców klas VII-III gimnazjalnych

W zawodach międzypowiatowych w Pomiechówku wystartowało 9 uczniów, a najlepsze miejsce zajął Jakub Nalazek, kwalifikując się do finału województwa mazowieckiego, który odbędzie się wiosną.

Finalista

Finalista wojewódzki Jakub Nalazek

1. Sztafetowe Biegi Przełajowe, mistrzostwa powiatu legionowskiego w Komornicy - chłopcy z klas V-VI zajęli II miejsce, natomiast w kategorii starszej - klasy VII-III gimnazjalne - chłopcy zdobyli mistrzostwo powiatu, wygrywając z dużą przewagą.

Mistrzowie

Mistrzowie Powiatu

Vice

Vice-mistrzowie Powiatu

W zawodach międzypowiatowych w Pomiechówku chłopcy klas V-VI uplasowali się na VI miejscu, grupa starsza, niestety, nie ukończyła biegu na skutek kontuzji jednego z zawodni-ków.

Drużyna

Drużyna chłopców przed startem w sztafecie w Pomiechówku

1. Zawody gminne unihokeja chłopców i dziewcząt klas VII-III gimnazjalnych w Serocku, obydwie drużyny zajęły I miejsca i awansowały do finałów powiatu w Nieporęcie, plasując się tam na VI miejscach.

unihokej

Mistrzowie Unihokeja

2. Zawody gminne w tenisie stołowym w Serocku klas VII-III gimnazjalnych - drużyny chłopców i dziewcząt uplasowały się na I miejscach, awansując do mistrzostw powiatu w Legionowie.

tenis

Mistrzowie Gminy w tenisie stołowym

Inne zawody sportowe i turnieje rozgrywane na terenie powiatu

1. Bieg Niepodległości w Serocku, w którym wystartowało bardzo liczne grono naszych uczniów, zakończył się sporym sukcesem Piotra Romanika. Uczeń zajął I miejsce w biegu ulicami naszego miasta na dystansie 1500 metrów. II miejsce w swoich kategoriach zajęli Kamil Szajda oraz Wiktoria Dębek, III miejsce zajął Jakub Juźwik.